Kino domowe

Jakie kino domowe wybrać?

Odpowiedź zależy od wielu czynników. Nie ma gotowego schematu doboru urządzeń audio-video. Istotne są parametry pomieszczenia, w którym zainstalowany będzie sprzęt grający. Duże pomieszczenia wymagają zazwyczaj mocnych amplitunerów i odpowiednio wydajnych kolumn głośnikowych. Inaczej będzie brzmiało kino domowe złożone z kompaktowych elementów, a inaczej zestawione z dużych głośników i pełnowymiarowych amplitunerów.

Dzisiejsza technologia pozwala wprawdzie osiągnąć niesamowicie potężny dźwięk z relatywnie niewielkich elementów, a najlepsi producenci - tacy jak: Harman Kardon, Denon, czy Onkyo - często z niej korzystają, jednak warto pamiętać, że także w konstrukcji pełnowymiarowych elementów czynione są udoskonalenia. Zatem jeśli istnieje taka możliwość - zwłaszcza do dużych pomieszczeń - proponujemy zakup pełnowymiarowych urządzeń audio. Kompaktowe rozwiązania świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach do ok. 35 m2 pod warunkiem, że są to wysokiej jakości zestawy audio - wyprodukowane przez specjalistów w swojej branży - jak np. KEF. Zachęcamy do skorzystania z pomocy naszego fachowego personelu, który po zapoznaniu się z potrzebami, właściwie dobierze optymalne komponenty.

Jakie kino domowe jest najlepsze?

To pytanie wymaga poznania preferencji Klienta. Na początku musimy ustalić, co będzie głównym przeznaczeniem sprzętu (np. czy słuchana jest głównie muzyka, czy raczej przeważają filmy), jaki jest ulubiony charakter brzmienia (np. dźwięk: ciepły, analityczny, czy dynamiczny), jakie są preferencje estetyczne, tak aby wygląd sprzętu dopełniał wspaniały efekt soniczny. Kolumny wykonywane są z różnych materiałów, najczęściej używne są: drewno, tworzywo sztuczne, aluminium; co wpływa na estetykę, a także na brzmienie. Jeżeli dobrze poznamy Twoje oczekiwania, możesz być pewny, że polecone przez nas kino domowe będzie możliwie najlepsze!

Co to jest bypass HDMI?

Część amplitunerów kina domowego posiada ciekawą funkcję, która pozwala na zblokowanie jednego wejścia HDMI amplitunera z jednym wyjściem, w czasie gdy sam amplituner jest wyłączony (znajduje się w trybie „stand-by"). Przykładowo funkcja ta umożliwia oglądanie telewizji satelitarnej bez potrzeby uruchamiania amplitunera lub przełączania kabli. Funkcja bypass HDMI (przejście)znajduje zastosowanie podczas oglądania programów, które nie wymagają wysokiej jakości dźwięku (np. wiadomości, programy publicystyczne), ponadto oszczędza energię.

Do czego służy autokalibracja amplitunera?

Podstawowa procedura kalibracji polega na zebraniu informacji o: natężeniu dźwięku dla wybranych częstotliwości, występujących przeszkodach akustycznych, a także o odległościach między słuchaczem a poszczególnymi kolumnami - zazwyczaj system sam potrafi odgadnąć, w jakiej konfiguracji podłączone są głośniki. Do tego celu wykorzystuje się mikrofon oraz układy wbudowane w amplituner. Następnie procesor koryguje kluczowe parametry, tak aby w danych warunkach akustycznych uzyskać możliwie najlepszy dźwięk. Dokładność systemów kalibracji dźwięku ściśle zależy od ich cech konstrukcyjnych, poszczególne rozwiązania różnią się precyzją, jednak markowe amplitunery - nawet za około dwa tysiące złotych - pozwalają zazwyczaj osiągnąć przyzwoity rezultat.

Współpracujemy z takimi firmami jak:

we
» DO GÓRY