Projektory

Którą techologię wybrać - LCD czy DLP?

To najczęściej zadawane pytanie. Ponieważ obie technologie są dość świeże, czołowe firmy wciąż je rozwijają i doskonalą. Powszechnie uważa się, że technologia DLP jest bardziej „kinowa”, więc zwolennicy kina domowego znajdą tu więcej korzyści. Faktem jest, że zdecydowana większość producentów - oferujących projektory do kina domowego - wytwarza je głównie w technologii DLP.
Poniżej przedstawiamy słabe strony poszczególnych technologii pod kątem wykorzystania ich w kinie domowym:


Słabe strony technologii LCD:

Słabe strony technologii DLP:

Czy ekran jest istotny?

Wielu z Państwa stawia sobie pytanie: "Co tak szczególnego jest w ekranie, że muszę wydać na niego tyle pieniędzy? Czy nie wystarczy najtańszy konkurencyjny produkt? Przecież w zasadzie mogę korzystać z białej ściany, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lepszy projektor lub kable". Pamiętajmy, że tak naprawdę nie oglądamy obrazu bezpośrednio rzucanego przez projektor, lecz ten który oddaje ekran, odbijając skierowane na niego światło. W sferze wideo: ekran jest tym, czym w systemie audio są kolumny, to głównie na nim spoczywa odpowiedzialność za dokładne odzwierciedlenie materiału źródłowego!

Odpowiednio dobrany ekran, o zachowanych standardach jakościowych, wykorzystuje mocne strony projektora. Właściwie dobrana powierzchnia ekranu gwarantuje doskonałą reprodukcję barw oraz zwiększa kontrastowość obrazu.

W przypadku wykorzystania białej ściany skazani jesteśmy na duże straty: zarówno w rozdzielczości obrazu (szczegółowość), jak i na znaczne ograniczenia wyświetlanych kolorów. Jeśli pomieszczenie posiada ciemne ściany i sufit - nie spowoduje to dodatkowych strat obrazu; jeśli jednak są one jasne - możemy być pewni, że światło odbite od białej powierzchni ściany powróci, co poskutkuje rozmyciem kolorów i drastycznym spadkiem kontrastu.

Z wizją jest identycznie jak z fonią: niektórzy widzą różnice w obrazie, inni nie. Zależy ile wymagamy od naszego systemu i jak bardzo nam na tym zależy. Trzeba mieć tylko świadomość, że projektor jest zaledwie jednym z elementów całego systemu kina domowego.

W związku z powyższym, wszystkich zainteresowanych stworzeniem prawdziwego kina w warunkach domowych, zapraszamy serdecznie do naszych salonów w celu prezentacji sprzętu oraz dobrania odpowiedniego projektora i ekranu.

Współpracujemy z takimi firmami jak:

1 2 2 2 2 2 2 2 2
» DO GÓRY